T-tomi - Vikblöjor i flanell, 4-pack

  • 225 kr

Vikblöjor från T-tomi är tillverkade i 100% finsk bomullsflanell. Blöjorna kan användas på många sätt, inte bara som klassiska tygblöjor. De fungerar även som u

Läs mer

I lager.
Dela

Vikblöjor från T-tomi är tillverkade i 100% finsk bomullsflanell. Blöjorna kan användas på många sätt, inte bara som klassiska tygblöjor. De fungerar även som underlägg i barnvagnen, sängen eller som en liten filt på sommaren osv. Materialet som används känns mycket skönt mot barnets hud, det är mjukare än klassiska rutvävda vikblöjor och absorberar mycket bra. T-tomis vikblöjor i flanell har platta overlockade kanter.

Storlek: kvadratisk 76 x 76 cm 

Material: 100% bomull 

Paketet innehåller 4 blöjor 

Tvättas i max 60 grader och de mörkare färgerna bör tvättas med ättika första gången för att färgen skall fästa bättre och inte blöda senare.

Tillverkade i Tjekien

OekoTex 100 certifierade